Блог

10 міфів щодо роботи SMM-менеджера

10 міфів щодо роботи SMM-менеджера1596031750
6 хвилин читання

Поява швидкісного інтернету та активний розвиток цифрових технологій подарували людству не тільки можливість дивитися улюблені фільми коли завгодно та без реклами, замовивши швидку доставку їжі до дверей, але й масу нових цікавих професій, про які ми в дитинстві навряд чи могли мріяти.

Відстоявши в заторах у годину-пік, офісні співробітники все частіше мрійливо повторюють мелодійне слово «удальонка». Саме вона дозволить прокидатися рівно за стільки хвилин до початку робочого дня, скільки треба для того, щоб зварити ранкову каву, змінивши «білий верх – чорний низ» на зручні капці та м’який халат.

І, якщо на першому місці поки що стійко тримаються програмісти та айтішники, про заробітну плату яких ходять легенди, то почесне друге місце можна сміливо віддати SMM-спеціалістам. Якщо ти хочеш здобути цікаву професію, отримати актуальні знання та розуміння того, як їх можна постійно актуалізувати – онлайн-курс від Tommy University саме для тебе.

Хто такий SMM-менеджер?

Оскільки ця професія досить молода і активно набирає популярності лише останні років п’ять, кожен роботодавець, який вирішив взяти у свою команду SMMщика, розуміє його функції по-своєму, інколи наділяючи такими суперможливостями, що навіть марвелівські супергерої почувалися б дещо ніяково. Гнучкість списку вимог роботодавця дає можливість потенційному співробітнику якнайкраще показати ефективність навичок, отримати новий досвід та гідну зарплату.

Отже, до основних завдань SMMщика входить:

 • планування та запуск рекламних кампаній;
 • публікації фото- та відеоконтенту;
 • спілкування з аудиторією;
 • підведення та аналіз результатів.

В ідеалі, в команді має бути графічний дизайнер та копірайтер, адже SMM-спеціаліст формує стратегію та технічне завдання для створення контенту, орієнтуючись на бюджет та відгук користувачів.

Для компанії SMM-менеджер – це її обличчя в соцмережах та нові клієнти. Перелік завдань - договірний і залежить виключно від потреб та можливостей обох сторін, але є ряд стереотипів, котрий заважає одним - отримати роботу мрії, а іншим - ефективного співробітника.

Ми зібрали 10 найпоширеніших міфів, якими вже встигла обрости професія SMM-менеджера. Варто зазначити, що стереотипам піддаються як власники бізнесу, так і самі спеціалісти. Тож, ми вирішили розділити десятку на дві категорії.

В які міфи вірять власники бізнесу?

 • Міф №1: «Ми можемо публікувати пости самостійно!»

Одна з найпоширеніших помилок. Кожен член команди повинен виконувати свої завдання. Навіть якщо у бухгалтера є величезна кількість різних талантів і взагалі він людина творча, варто все ж залишити йому фінанси, а для збільшення бази клієнтів найняти окремого працівника.

 • Міф №2 «Проста робота – низька оплата»

Кожен власник бізнесу повинен розуміти, що якісні послуги не можуть коштувати дешево. Для напрацювання клієнтів повинна бути гнучка стратегія, розуміння продукту, цільової аудиторії та високий рівень володіння рядом інструментів. Просто картинки з цитатами «великих людей» не допоможуть продавати продукт краще.

 • «Багатозадачність – наше все»

Стратегічне планування та створення рекламних кампаній, формування ТЗ для команди, спілкування з потенційними клієнтами, створення та аналіз звітів – трудоємкий процес. І чим точніше визначені вони для SMMщика, тим більш результативною буде його робота. Знімати й монтувати рекламні ролики, писати тексти, рахувати бюджет повинні дизайнери, копірайтери та PM-менеджери.

 • «Ми можемо просто накрутити підписників»

Боти не будуть купувати продукцію і це потрібно добре розуміти, відповідаючи твердим «ні» на супер вигідну пропозицію «1000 підписників за 200 гривень». Це саме той випадок, коли “кількість” не означає “якість”, і економія та “чорний SMM” можуть негативно вплинути на репутацію компанії.

 • «Ефективність роботи SMM важко виміряти»

І знову міф. Базові аналітичні знання та розуміння специфіки свого продукту допоможуть за певний проміжок часу зрозуміти, чи окупається SMM-менеджер взагалі та чи збільшилась кількість потенційних і активних клієнтів.

Здавалось би – все досить елементарно, але, незважаючи на очевидність цих п’яти фактів, щорічно бізнеси втрачають чималенькі суми на неякісному SMM.

В які міфи вірять потенційні SMM-менеджери?

І знову постараємося розвіяти п'ятірку помилок, які заважають початківцям отримати роботу мрії.

 • «Робота для всіх і кожного»

Часто роботу SMM-спеціаліста називають заняттям для студентів та мам в декреті. Беззаперечно, талановита людина, яка зуміє підняти рейтинг компанії, може бути будь-якого віку, але знання інструментів, досвід та готовність постійно відстежувати нові тренди потребують набагато більше зусиль, ніж може здаватися на перший погляд.

 • «Графік з 9 до 18»

І знову ні. «Інтернет не спить» і SMM повинен бути завжди на зв’язку.

 • «Людина з телефоном в руках»

Так, публікації в соцмережах можна цілком робити зі смартфону. Спілкування з підписниками можливе, знову ж таки, при наявності останнього й інтернету. Але дослідження, планування стратегії, формування та аналіз звітів потребують повноцінного робочого місця.

 • «Не треба спілкуватися з аудиторією»

Обличчя компанії не може бути мовчазним, постійна комунікація з підписниками зробить потенційних клієнтів більш лояльними до компанії, адже завжди приємніше купувати в живої людини.

 • «Попрошу друзів та знайомих полайкати пости»

Якщо потенційна аудиторія клієнтів планується бути дещо ширшою, ніж коло спілкування навіть дуже комунікабельної людини, то на дружні лайки розраховувати не варто. Це допоможе створити видимість зацікавленості, але на продажі це навряд чи вплине позитивно.

Де можна отримати знання та навички для ефективного SMM?

Якщо робота можлива онлайн, то і навчання також! Отримати необхідні знання для початку кар’єри SMM-менеджера, знайти відповіді на свої питання та зробити перший крок до роботи мрії ти зможеш в Tommy University. Приєднуйся та переконайся сам!