Блог

Які навички допоможуть швидко освоїти web-дизайн?

Які навички допоможуть швидко освоїти web-дизайн?1596032305
6 хвилин читання

При бажанні, освоїти веб-дизайн може будь-яка людина з творчим складом розуму і талантом знаходити нестандартні варіанти для вирішення завдань. Проте веб-дизайнер – це не лише про красиву картинку. Це розуміння психології користувача, вміння працювати з кодами та аналітикою і ще чимало інших навичок.

Звичайно, все це можна вивчати “з нуля”, долаючи весь шлях щабель за щаблем. Саме так роблять студенти Tommy University, котрі вирішили опанувати професію веб-дизайнера без попередньої підготовки. Проте є люди, яким достатньо всього декількох уроків, щоб не просто освоїти web-дизайн, а й одразу почати працювати. І весь секрет – в навичках, якими вони уже володіють. Тож, які саме знання допомагають освоїти веб-дизайн значно швидше?

Хто такий веб-дизайнер?

Головне завдання web-дизайнера – оформити інтернет-проект так, щоб ним зацікавилося якомога більше користувачів. Тому можна впевнено говорити, що ця професія складається із двох аспектів:

 • уміння користуватися спеціальними комп’ютерними програмами;
 • власне дизайнерська робота.

Веб-дизайнер – це людина з художнім смаком і глибокими знаннями інтернет-технологій. Це спеціаліст, який створює web-сторінки і об’єднує їх у web-сайти.

Професія «веб-дизайнер» з’явилася разом з виникненням світової комп’ютерної мережі, а точніше тоді, коли web-сайти почали використовувати з рекламною метою. Це було в кінці 1980 – на початку 1990-х. Зрозуміло, що з тих пір і інтернет, і сайти, і сам веб-дизайнер еволюціонували до невпізнання.

Сучасний спеціаліст повинен вміти розробити стильове оформлення проекту, враховуючи специфіку інтернету. Саме він продумує і розробляє:

 • логотипи;
 • банери;
 • елементи графіки;
 • навігацію сайту;
 • розміщення тексту.

При всьому цьому, спеціаліст повинен врахувати час завантаження всіх об’єктів, і зробити так, щоб готовий продукт «зачепив» користувача інтернету. І навчитися цього всього неможливо без знань і навичок, про які піде мова далі.

UX: що це і як стосується роботи веб-дизайнера?

UX, чи User Experience (з англійської – «користувацький досвід») – це, по суті, проектування сайту. Головне завдання спеціаліста – продумати, як готовий продукт буде працювати. А він має бути інтуїтивно-зрозумілим для користувача, інакше гість не затримається на сайті надовго.

UX-дизайнера можна назвати посередником між бізнесом (замовником проекту) і користувачем інтернету, бо на етапі проектування повинні бути враховані інтереси обох сторін. Тільки так можна розраховувати на успіх.

UX – це спектр робіт, з яких, власне, розпочинається масштабний веб-дизайн проекту. На цьому етапі дизайнер повинен:

 • зібрати і структурувати інформацію;
 • створити прототип, зрозумілий для користувача;
 • провести тестування.

UX зосереджує увагу на тому, наскільки зручним та зрозумілим буде інтерфейс для потенційного користувача. Це етап створення концепції дизайну, його структури та навігації. Тобто завдання UX дизайнера – спроектувати сайт, на якому користувач швидко і безпроблемно отримає інформацію, за якою прийшов. Логічні схеми, компонування, прототипи, тестування, технічні завдання – все це UX.

По суті, UX – це основа основ веб-дизайну. Те, з чого розпочинається вся робота. І без вмілого виконання цього етапу «красиві картинки», розроблені веб-дизайнером, можуть так і залишитися без уваги користувачів інтернету.

UI у веб-дизайні: чому без нього не обійтися?

UI (User Interface) – це користувацький інтерфейс, тобто візуальна складова проекту. Саме знання UI основ дозволяє створити естетичний і сучасний дизайн.

Користувацький інтерфейс – це графічна структура продукту. Він формується із кнопок, які потрібно натискати користувачеві, текстів, зображень, поля для вводу запитів та багатьох інших елементів, з якими доведеться взаємодіяти.

Саме володіння навичками UI-дизайну дозволяють веб-дизайнерові вибирати оптимальні кольорові схеми, форми кнопок, ширину ліній, шрифти для текстів. Тобто це етап створення зовнішнього вигляду інтерфейсу. Але щоб якісно займатися UI дизайном, спершу доведеться освоїти ще й графічний дизайн.

UI-дизайнер відповідає за:

 • загальну стилістку проекту;
 • візуальні акценти;
 • типографіку;
 • брендування;
 • підготовку до верстки.

Якщо завдання UX-дизайну – створити інтуїтивно-зрозумілий сайт в цілому, то UI відповідає за те, щоб зрозумілим для користувача був кожен елемент на сторінці. До прикладу, якщо UX-дизайнер в проект вводить слайдер, то завдання UI – відмалювати його таким, щоб користувач одразу зрозумів, що це слайдер.

Чому веб-дизайнеру важливо мати навички в UX і UI?

Неможливо стати хорошим веб-дизайнером без розуміння усіх етапів проектування та розробки сайту чи ІТ-проекту. Тим паче, в теперішній час спостерігається тенденція, коли всіма етапами веб-дизайну займається одна людина.

Сучасний веб-дизайн – це не просто красива картинка, яку може створити звичайний графічний дизайнер. Це складне проектування структури веб-ресурсу, створення усіх зручностей для користування ним. По суті, UX і UI – це невід’ємні частини web-дизайну. Можна доволі швидко освоїти комп’ютерні програми та інструменти, які використовують в роботі веб-дизайнери, проте без розуміння основ, а ще краще – ідеального володіння UX і UI, опанувати всі тонкощі професії неможливо.

Тому аби стати хорошим спеціалістом у цій сфері та максимально швидко освоїти професію, спершу доведеться освоїти:

 • UI;
 • UX;
 • графічний дизайн;
 • основи верстки.

Звичайно, що самотужки все це вивчити доволі складно. Тому аби не гаяти час, краще одразу звертатися до Tommy University, де під керівництвом профі можна отримати знання, необхідні для того, щоб стати хорошим веб-дизайнером.